Feronikeli përfundon fazën përgatitore

Klubi i Futbollit “Feronikeli” përfundoi më 29 janar fazën përgatiore afro tre javore, e cila…

Hasani dhe Zogu biseduan për bashkëpunimin e KOK-ut dhe Komunës së Drenasit

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani, ka pritur sot drejtoreshën për sport në…

Skuadra ndryshon lokacion, vazhdon përgatitjet përgjatë Adriatikut

FC Feronikeli ka filluar fazën përgatitore, para fillimit të etapës tjetër të Superligës së Kosovës…

Morina nënshkruan me FC Feronikelin

Një tjetër talent i akademisë së FC Feronikelit, ka nënshkruar kontratën e parë profesionale me…

Zyrtare: Sokol Kiqina nënshkruan me FC Feronikelin

Gjatë ditës së sotme, në zyret e FC Feronikelit, ka nënshkruar kontratën e parë profesionale,…

FC Feronikeli ka filluar stërvitjet për fazën tjetër të sezonit 2020-21.

FC Feronikeli ka filluar sot më 6 janar, stërvitjet për fazën tjetër të stinorit 2020-21.…

Astrit Thaqi shpallet sportisti i vitit në Komunën e Drenasit

Mbrojtësi me përvojë të madhe i Feronikelit, Astrit Thaqi është shpallur sportisti më i mirë…

Feronikeli e nis me këmbë të mbarë garën e Kupës

FC Feronikeli ka fituar me rezultat 0-4, si mysafir i skuadrës nga Prizreni, FC Prizreni.…