Njoftim nga KRM “Pastrimi” në Drenas

Njoftim nga KRM “Pastrimi” në DrenasKompania Rajonale e Mbeturinave “Pastrimi” njësia në Drenas, njofton qytetarët…

Blerim Gashani emërohet zv/ministër i MPB-së

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar edhe dy zëvendësministra. Kurti të sapo…

Aksident i rëndë mes një veture dhe traktori në Tërstenik të Drenasit

Një aksident trafiku ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Tërsetenik të Drenasit. Në aksident…

Pas aksidentit të djeshëm, vdes një grua nga Drenasi

Një grua ka humbur jetën pas një aksidenti që ndodhi dje në fshatin Terstenik të…

Kryetari Lladrovci bënë homazhe të varri i dëshmorit Bekim Hysenaj

Kryetari Lladrovci bënë homazhe të varri i dëshmorit Bekim Hysenaj Kryetari i Komunës së Drenasit,…

Banori i Tërstenikut gjen bombë afër lumit

Një person ka raportuar në stacionin e policisë në Drenas se afër Lumit Drenica, në…

Në këto vende te Drenasit do të ndalet rryma neser

KEDS njofton konsumatorët se do të ketë ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve në…

Bekim Haxhiu mirëpritet me tupana e daulle në Tërstenikë të Drenasit

Kandidati për deputet nga radhët e PDK-së, Bekim Haxhiu ka vizituar sot qytetarët e fshatit…

Njofton KEDS: Në këto vende te Drenasit do të ketë ndërprerje të rrymës

KEDS ka njoftuar se si rrjedhojë e punimeve në rrjet do të ketë ndërprerje të…

Përkrahësit e Ferat Shales nuk i zë oda në Terstenik

Kandidati për deputet nga Partia Demokratike e Kosovës, Ferat Shala, ishte mysafir në fshatin Terstenik…

KEDS njofton për punime në rrjet në disa zona të Drenasit këtë fundjavë

KEDS ka njoftuar se do të ketë punime të domosdoshme në kë fundjavë në disa…

KEDS njofton për ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve

TS 220/35/10kV Drenas do të ndërprehet: TS 10/04 kV Gllobari 2 (Kodi: 16100028) prej orës…