Rivarroset 17-vjeçari i vrarë nga forcat serbe në Drenas

Nuredin Dvorani, i cili në moshën 17 vjeçare ishte rrëmbyer dhe zhdukur dhunshëm nga forcat…

KEDS ka paralajmëruar ndërprerje të rrymës nesër në këto vende

1. Në  NS 35/10kV Drenasi do të ndërprehet: LP 10kV Gllobari me (kod: 16100028) nga ora 09:00 deri 11:00 Vendet: Gllobar, Terrstenik dhe Vërbovc.…

Mbahen dëgjimet buxhetore në bashkësinë e Dobroshecit, Tërstenikut dhe Baicës

Të martën ka filluar cikli i dëgjimeve buxhetore në bashkësi lokale për të diskutuar Kornizën…

Mbahen garat në volejboll dhe futsall nga nxënësit e shkollave të mesme dhe fillore

Drejtoria për Kulturë, Rini e Sport në bashkëpunim me të gjitha shkollat e mesme profesionale…

Familja e dëshmorit Fadil Gjoka ankohen se u harrua nga shteti: Nuk i ndërtuan as shtatore

Dëshmori i kombit, Fadil Gjoka, nga fshati Tërstenik i Drenasit, sot shënon 27- vite që…

Vdekja e Ferat Gjokës, Haradinaj ngushëllon familjen

Familja Gjoka e Terstenikut të Drenasit, mbajti gjallë frymën e lirisë, të cilës i dha…

Vdes biznesmeni i njohur nga Tersteniku, Ferat Gjoka

Ka vdekur sot biznesmeni i njohur nga Tersteniku, Ferat Gjoka. Lajmi është dhënë nga familjarët,…

Njoftim nga KRM “Pastrimi” në Drenas

Njoftim nga KRM “Pastrimi” në DrenasKompania Rajonale e Mbeturinave “Pastrimi” njësia në Drenas, njofton qytetarët…

Blerim Gashani emërohet zv/ministër i MPB-së

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar edhe dy zëvendësministra. Kurti të sapo…

Aksident i rëndë mes një veture dhe traktori në Tërstenik të Drenasit

Një aksident trafiku ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Tërsetenik të Drenasit. Në aksident…

Pas aksidentit të djeshëm, vdes një grua nga Drenasi

Një grua ka humbur jetën pas një aksidenti që ndodhi dje në fshatin Terstenik të…

Kryetari Lladrovci bënë homazhe të varri i dëshmorit Bekim Hysenaj

Kryetari Lladrovci bënë homazhe të varri i dëshmorit Bekim Hysenaj Kryetari i Komunës së Drenasit,…