Aksidenti në Arllat të Drenasit, një i vdekur dhe gjashtë persona të lënduar

Një person ka humbur jetën dhe gjashtë të tjerë janë lënduar në një aksident komunikacioni…

Organizoi skema piramidale dhe bixhoz të paligjshëm, arrestohet një 47 vjeçar në Drenas

Policia e Kosovës e ka zënë në flagrancë A.Q 47 vjeç, duke organizuar skena piramidale…

Kryetari Lladrovci viziton policinë, zjarrfikësit dhe punëtorët shëndetësor në Drenas, i uron vitin 2021!

Kryetari Lladrovci viziton policinë, zjarrfikësit dhe punëtorët shëndetësor në Drenas, i uron vitin 2021!Kryetari i…

Tanku i Drenasit që i “mbijetoi” luftës, serbët tentuan disa herë ta marrin

Në fshatin Fushticë të Ulët të Drenasit, forcat e armatosura serbe pësuan disfatë. Pas humbjes…

Astrit Thaqi shpallet sportisti i vitit në Komunën e Drenasit

Mbrojtësi me përvojë të madhe i Feronikelit, Astrit Thaqi është shpallur sportisti më i mirë…

Historia e piktorit pa diplomë, talenti për artin i Nazmi Hetës

Çdo ditë, për 17 vjet, Nazmi Heta nga Drenasi, bën të njëjtën rrugë, deri në…

Rreth Drenasit

Drenasi i cili përbëhet nga 42 vendbanime është e rrethuar me Malet e Berishës, Kasmaqit,…

Feronikeli e nis me këmbë të mbarë garën e Kupës

FC Feronikeli ka fituar me rezultat 0-4, si mysafir i skuadrës nga Prizreni, FC Prizreni.…

Kryetari Lladrovci uron qytetarët për festat e fundvitit

Kryetari Lladrovci uron qytetarët për festat e fundvititKryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, me…

Rastet e fundit në Drenas janë nga këto vende

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private…