KEDS ka paralajmëruar ndërprerje të rrymës nesër në këto vende

1. Në  NS 35/10kV Drenasi do të ndërprehet: LP 10kV Gllobari me (kod: 16100028) nga ora 09:00 deri 11:00 Vendet: Gllobar, Terrstenik dhe Vërbovc.…

NJOFTIM për fermerët e dëmtuar nga breshëri

Si pasojë e breshrit dhe reshjeve të shiut gjatë ditës së premte (16 korrik), në…

Bashkëvendësi e demanton keq Ramiz Lladrovcin: Nuk e linin me lu me top

Bëri bujë deklarata e Ramiz Lladrovcit, kur tha se ka qenë nxënës problematik dhe se…

Në këto vende nesër nuk do të ketë rrymë

Në një komunikatë për media, KEDS ka njoftuar vendet dhe orarin e ndërprerjeve. 1. NS  220/10(20)kV…

KEDS’i paralajmëron përsëri ndërprerje të rrymës

Punime në projekte investive 1. Në NS 220/10kV Drenasi do të ndërprehet: Dalja 10kV Çikatovë…

Njofton KEDS: Këto vendet nesër nuk do të ketë rrymë

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit 1. TS 220/10kV Drenas do të ndërprehet: Dalja…

KEDS njofton: Në këto vende do të ketë ndërprerje të rrymës

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit 1. Në NS 220/10kV Drenasi do të ndërprehet:…

KEDS’i paralajmëron përsëri ndërprerje të rrymës

KEDS ka paralajmëruar ndërprerje të rrymës nesër në këto vende 15.06.2021 1. Nga TS 220/10kV…

Mbahen dëgjimet buxhetore në bashkësinë e Dobroshecit, Tërstenikut dhe Baicës

Të martën ka filluar cikli i dëgjimeve buxhetore në bashkësi lokale për të diskutuar Kornizën…

KEDS’i paralajmëron përsëri ndërprerje të rrymës

KEDS ka njoftuar se do të ketë punime në rrejt ditën e nesërme. Andaj edhe…

Mbahen garat në volejboll dhe futsall nga nxënësit e shkollave të mesme dhe fillore

Drejtoria për Kulturë, Rini e Sport në bashkëpunim me të gjitha shkollat e mesme profesionale…

Përurohet ura në Dobroshec të Drenasit

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci së bashku me Zëvendës Komandantin e Forcës së…