Dëshmori Jahir Lladrovci, ishte mësues dhe atdhetar i paepur, shkruan në përkujtim të axhës dëshmor, Ramiz Lladrovci

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka përkujtuar sot, me rastin e 22 vjetorit…

Përkujtohen dëshmorët Kadri, Avdi dhe Xhevdet Karaqica të renë me 19 Prill të vitit 1999

Më rastin e shënimit të 22 vjetorit të rënies së dëshmorëve Kadri, Avdi e Xhevdet…

Më datën 13 Prill, përkujtohen dëshmorët Kadri, Avdi e Xhevdet Karaqica

Më rastin e shënimit të 22 vjetorit të rënies së dëshmorëve Kadri, Avdi e Xhevdet…

Punime nga KEDS, në këto vende nesër do të ketë ndërprerje të rrymës

Kompania e distribuimit të energjisë elektrike në Kosovë, KEDS, ka njoftuar se për shkak të…

Vidhet gjedhi në vlerë 1 500 euro në Gllanasellë

Një person nga Gllanasella e Drenasit ka raportuar në polici se persona të pa njohur…

Gjykata e Drenasit dënon tre bashkëfshatarë të Lladrovcit për falsifikim të nënshkrimeve në kundërshtimin e një projekti të Komunës

Gjykata Themelore, dega në Drenas ka shpallur fajtor tre banorë të fshatit Gllanasellë të Drenasit…

Ilir Nika emërohet drejtor i shkollës në Gllanasellë

Ilir Nika është emëruar drejtor në ShFMU “Xhevë Lladrovci” në Gllanasellë. Drejtori i ri do…

Gjenden mjete shpërthyese në Gllanasellë të Drenasit

Dy mjete të pashpërthyera janë gjetur gjatë ditës së djeshme në fshatin Gllanasellë të Gllogocit.…

Dautaj: Banorët e Gllanasellës dhe Dobroshecit shpresë të vetme kanë platformën e rimëkëmbjes

Gllanasella dhe Dobroshevci e rikonfirmuan edhe njëherë mbështetjen e fuqishme për Partinë Demokratike të Kosovës.…

Punime në rrjet, zonat ku nesër do të ketë ndërprerje të rrymës

Kompania për distribuimin e energjisë elektrike, KEDS, ka njoftuar se për shkak të punimeve të…