Kryetari Lladrovci ngushëllon familjen Sopi me rastin e vdekjes së Kada Sopit, nënë e dëshmorit

Më rastin e vdekjes së nënës së dëshmorit Valet Sopi, Kada Sopi nga fshati Llapushnik,…

Mbahen garat në volejboll dhe futsall nga nxënësit e shkollave të mesme dhe fillore

Drejtoria për Kulturë, Rini e Sport në bashkëpunim me të gjitha shkollat e mesme profesionale…

VV në Drenas kujton ngjarjet e 9 majit në Grykën e Llapushnikut

Lëvizja VETËVENDOSJE! në Drenas, bashkë me deputetin Enver Dugolli dhe me aktivistë tjerë, shënuan 23…

Petrit Gashi: Faturat në qiell e shtyllat për toke në Llapushnik

Në dy vitet e kaluara (për të mos thënë gati që nga paslufta) rryma ka…

22 vjet nga Beteja për “Shkëmbin e Gradinës” në Llapushnik

Më rastin e shënimit të 22 vjetorit të rënies së dëshmorëve të 18 Prillit të…

Punime në rrjetin elektrik, KEDS njofton për vendet ku nesër do të ketë ndërprerje

Për shkak të punimeve të planifikuara, të cilat janë të domosdoshme për siguri të sistemit…

Në këto vende te Drenasit do të ndalet rryma neser

KEDS njofton konsumatorët se do të ketë ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve në…

Llapushnik: Gjën bombë në oborr, intervenon KFOR dhe FSK

Një person ka raportuar se derisa ishte duke punuar në oborrin e tij në Llapushnik…

Ferat Shala: PDK-ja si çdo herë ka mbështetjen e Grykës së Llapushnikut

Kandidati për deputet nga PDK-ja, Ferat Shala, sot gjatë ditës ka vizituar bashkëluftëtarët e tij…

Vjedhja e 2.1 milionë eurove nga Thesari i Shteti – Gjykata ia vazhdon paraburgimin Labinot Grudës

Labinot Grudës të dyshuarit për rastin e vjedhjes së 2.1 milionë eurove nga Thesari i…

Bastiset lokali me muzikë live në Drenas, konfiskohet një armë

Dje rreth orës 20:00 në fshatin Llapushnik në Gllogoc është realizuar një bastisje në lokalin…

Njoftim me rëndësi nga Komuna e Drenasit lidhur me mbledhjen e mbeturinave

Ju njoftojmë se që tre ditë shërbimi me mbeturina nuk ka mundur të kryhet sipas…